Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Zobacz, gdzie zamówić listwy podłogowe

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]