Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Maski ochronne – dodatkowe zabezpieczenie przed wirusami

Jeśli szukasz maski ochronnej, koniecznie wejdź na www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze niedawno maska ochronna kojarzyła się wyłącznie z medykami czy też turystami z Azji odwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z uwagi na pojawiające się coraz częściej niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski ochronne oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Po co nam maski ochronne na twarz?

Maseczki na twarz zakrywają nos i usta, dzięki czemu ograniczane jest ryzyko przedostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę. Niektóre maseczki zaopatrzone są w transparentną plastikową przyłbicę, która osłania całą twarz, a zwłaszcza oczy, przez które także może dochodzić do infekcji. Maseczki ochronne powinny być wykorzystywane przez lekarzy, pracowników lecznic i policjantów, którzy są szczególnie narażeni na ciągłą, bezpośrednią styczność z osobami zarażonymi. Pozostałym jednostkom takie maski posłużą do ochrony przed niebezpiecznymi zarazkami w trakcie pracy czy korzystania z komunikacji miejskiej. W czasie zagrożenia „złapaniem” nadzwyczaj niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 stało się to bezsprzecznie przymusem.

Jaką maskę ochronną wybrać do codziennego użytku?

Maska ochronna musi mieć kontakt ze skórą włącznie nie podrażniającą warstwą materiału, np. bawełny. Maseczki ochronne powinny być wygodne i zapewniać swobodne oddychanie. Rekomenduje się nabywać maseczki ochronne, które są wyjałowione przed zapakowaniem i które wytworzono z używanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wiele razy, oczywiście pod wymogiem zachowania zaleceń zawartych w instrukcji do nich dołączonej.

Nasze dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]