Robienie zakupów

Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Szukasz profesjonalnych mopów do mycia podłóg? Kliknij tu.

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia bądź dużą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto również pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Sam mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć posadzki. Nieomal jednakowo istotne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji posadzek. Podczas czyszczenia ogromnych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]