Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.