Ciekawostki i porady Robienie zakupów Usługi budowlane

Rodzaje zewnętrznych balustrad na balkon i na taras

Więcej o balustradach drewnianych balkonowych na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Gdy nabywamy mieszkanie na ogół nie mamy nic do powiedzenia w kwestii stylistyki naszego balkonu, bo wysokość oraz wygląd barierek został już na pewno ustalony przez dewelopera. Natomiast gdy stawiamy swój dom mamy możliwość samodzielnie zadecydować o tym, jak ostatecznie będzie wyglądać nasz balkon czy taras.

To architekt ustala odstępy pomiędzy tralkami i wysokość poręczy balustrad balkonowych

O tym jaka balustrada balkonowa najlepiej spełni swoje zadania w nowo projektowanym domu przesądza kilka czynników. To w głównej mierze kształt balkonu – inne barierki zdadzą egzamin na balkonie zaplanowanym na bazie prostokąta, a inne na balkonie zbudowanym na planie prostokąta, inna natomiast na niesłychanie rozpowszechnionych w ostatnim czasie owalnych balkonach. Rozsądnie jest zaprezentować swoje oczekiwania architektowi przygotowującemu projekt budowlany obiektu i wspólnie z nim ustalić ostateczny design balkonu. Architekt niewątpliwie zatroszczy się o to, żeby projekt odpowiadał wszystkim wymogom odnośnie bezpieczeństwa ich eksploatacji, m.in określi stosowną wysokość poręczy i odstępy między tralkami, a następnie wyszuka rozwiązania estetyczne dopasowane do charakteru obiektu.

Balustrady na taras i na balkon – kluczowa jest ich wytrzymałość, a nie ich koszt

Architekci mogą do swoich planów dobierać z kilku modeli balustrad balkonowych wykonanych z przeróżnych surowców: z drewna, z cegieł, z kamienia, a także szkła. Dziś zazwyczaj korzysta się z balustrad wyprodukowanych z czarnej stali, które najlepiej komponują się z uproszczonymi kształtami królującymi w nowoczesnym budownictwie. Trendem na topie jest wypełnienie przęseł na balkonach nie metalowymi tralkami, a siatką lub mlecznymi i transparentnymi płytami szklanymi. Stalowe balustrady jednak nie da się pogodzić z góralskim budownictwie tradycyjnym, gdzie niezbędne są drewniane balustrady balkonowe, żeby stylistyka obiektu zachowała równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się także doskonale na tarasie domku na działce lub domku letniskowego. Tralki oraz poręcze z drewna zabezpieczone stosownymi preparatami chroniącymi przed działaniem wilgoci są w stanie zachować się w świetnej kondycji przez wiele lat.
Miejmy na względzie to, że przy wyborze balustrady na balkon, bez znaczenia czy drewnianej czy szklanej, warto kierować się wyłącznie jakością, a nie jej kosztem. Fundamentalnym zadaniem balustrady jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom, a to nie ma ceny.

Nasze dane teleadresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]