Robienie zakupów Usługi budowlane

Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Najczęściej do zasłaniania okien używa się firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych lub ściennych. W większości z nich kupimy także wszystkie potrzebne dodatki, czyli wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe, kółka z żabkami czy rozety. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać cały zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety mają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, żeby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.