Robienie zakupów

Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Kup antybakteryjny żel do rąk na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż pięć milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się wirusy, pasożyty oraz bakterie, które wywołują groźne choroby. Dlatego higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zwykle to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest stosowany

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) czy jajek, bo te produkty spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]