Robienie zakupów

Środki do dezynfekcji – tam gdzie niezbędna jest sterylna czystość

Kup środki antyseptyczne na verdeavis.pl

Profesjonalne środki antyseptyczne pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków dezynfekujących najczęściej znajdziemy nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, alkohol, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, jak również mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki odkażające używane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]