Robienie zakupów

Świeczniki solne i ich zdrowotne zastosowanie

Świeczniki solne sklep - sprawdź koniecznie.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Ale czy jesteś przekonany, że pokrewne właściwości posiadają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach i kolorach oraz sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – pochodzenie oraz charakterystyka

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól charakteryzuje się różowym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, czyli posiada osobisty charakter.

Reguła działania świeczników solnych

Świeczniki solne stanowią ładny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, że poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz, drobnoustroje lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla dobrego samopoczucia

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w różnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Należałoby jednakże nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasze dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]