Hobby, sport, rekreacja Robienie zakupów

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Jeśli potrzebujesz sztylp, koniecznie odwiedź tę stronę

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wykonane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]