Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Dowiedz się, gdzie kupić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne kupisz w kilku barwach

Lampy solne są estetyczne i bez trudu można je dobrać do aranżacji mieszkania, gdyż są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe jak linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o takich samych kształtach i strukturze krystalizacji. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. walca lub sześcianu.

Lampy solne – dzięki nim skuteczniej się uspokoisz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, które równoważą te generowane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i kojący, dlatego poleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, gdyż dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii oraz aranżacji wnętrz.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]