Ciekawostki i porady Tematyka witryn internetowych Turystyka

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Więcej szczegółów o fajnych miejscach w Małopolsce uzyskasz tu.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o godnych odwiedzenia atrakcjach i najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także schroniska młodzieżowe, hotele i pensjonaty położone w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi czar parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu oraz regiony agroturystyczne.

Strona o zabytkach w Małopolsce nie zaniedbuje zagranicznych odwiedzających

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe górskie miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego