Tematyka informatyczna Tematyka witryn internetowych

Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Kluczową przyczyną, przez którą na portal internetowy może zostać założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych surowych sankcji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie nadmiernej ilości odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Manipulują one pozycją strony w wynikach wyszukiwania i tym samym naruszają reguły uczciwego SEO stworzone przez firmę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią wpisów sponsorowanych przepełnionych sztucznymi odnośnikami. Szerzy się również proces wymiany linków, co skutkuje założeniem filtra. Jeśli nieuczciwe metody zostaną ujawnione, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się z gwałtownym zmniejszeniem jej rangi w wyszukiwarce, czasem aż o 30 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że gdy na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o odtworzenie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie daje stuprocentowego sukcesu. Skierujmy swoje kroki do profesjonalnej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Fachowcy błyskawicznie ustalą realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym firmom.