atrakcje w małopolsce, fajne miejsca w małopolsce
Ciekawostki i porady Tematyka witryn internetowych Turystyka

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd czasem trudno odnaleźć się w potopie wiadomości o godnych odwiedzenia zabytkach oraz najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – poznaj stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o pokazach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której szybko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, motele i kempingi, a także zabytki i galerie zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz urok lokalnego folkloru.

Portal o zabytkach Małopolski nie zaniedbuje obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe tatrzańskie miejscowości. Wiadomości zawarte na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niezmiernie pomocny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego