Turystyka

Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/ odnajdziesz korzystną ofertę skitur.

Gros turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj tylko po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – terenowa jazda na nartach

Od kilku lat turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego relaksu w drewnianym, górskim domu i sporadycznego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich piękna w trakcie dość trudnych, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów i nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są zdecydowanie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypadów organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa okaże się właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]