kurs górski
Edukacja Rozrywka Turystyka

Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Góry są urzekające, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co parę tygodni, a głównie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami odwiedzają atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania porwały się na wycieczkę trasą o najwyższej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy lubią góry wysokie i chcieliby nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w górach w niewielkich grupach

Najlepszą metodą, aby posiąść nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w czasie różnych niefortunnych wypadków. Kurs obejmuje również zasady odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają 5-6 osób. W ten sposób zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]