Turystyka

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Skieruj się na https://tinyurl.com/29xhedsp, żeby uzyskać więcej informacji o najpiękniejszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, znane oraz nieznane, lecz na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Piękne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, lecz jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny krajobraz – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Ładne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie jedynie laików, jednak także uznanych alpinistów i himalaistów.