Rozrywka Turystyka

Wycieczki w Alpy dla miłośników trekkingu

Jeśli interesuje Cię dobra oferta wycieczki w Alpy, skieruj się na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Miłośnicy gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie trasy w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne góry Europy. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najbardziej znane wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się parę krajów, m.in. Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Europy, to znaczy Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Dom – 4545 m n.p.m. czy Dufourspitze – 4634 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Les Droites lub szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – cudowne doznanie

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie polscy organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest wiele ciekawych propozycji kierowanych do pasjonatów gór o różnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak mogą pochwalić się optymalną kondycją fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których interesuje głównie część szkoleniowa, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niekwestionowanym plusem takich wypraw jest to, że prowadzone są w małych, zwykle kilkuosobowych grupach, co sprawia, że każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym dumę z pokonywania naszych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]