Usługi budowlane

Jak stosuje się szalunki?

Chcesz kupić szalunki Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Najczęściej stosuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, żeby nadać im właściwy kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się także podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie otworów na drzwi, bramy i okna. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je zdobyć.

Rodzaje szalunków

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z drewnianych desek albo grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – większa część wykonawców oraz inwestorów wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki produkuje się z metalu, drewna lub sklejki, a także łączyć w sobie dwa albo trzy materiały. Zwykle jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają belki, głowice ze aluminium lub stali, narożniki i łączniki.

Wynajęcie szalunków – kiedy to się opłaca?

Firmy cyklicznie parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy zamierzają planujących wznieść jeden obiekt oraz zespołów, które oferują odmienne usługi. Zakup wszelkich elementów koniecznych do wykonania szalunku nie byłby rentowny . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]