Usługi budowlane

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Sprawdź, gdzie zamówić podporę stropową

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są używane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]