Usługi budowlane

Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Zobacz, gdzie kupić akcesoria szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]