Usługi budowlane

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Jeśli szukasz szalunków Kraków, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y42y5hxk

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Najczęściej wykorzystuje się je podczas wylewania murów z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, aby należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przestrzeni na bramy, drzwi oraz okna. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i w jaki sposób mogą nabyć je inwestorzy.

Szalunki z drewna, metalu bądź sklejki

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura wykonana z desek drewnianych czy też mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można użyć ponownie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednak pracochłonny – większość inwestorów i wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się z drewna, metalu lub sklejki, jak również łączyć w sobie 2 albo 3 materiały. Zazwyczaj jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę scalają narożniki, łączniki, belki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wynajęcie szalunków – dla kogo?

Firmy często zajmujące się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które zazwyczaj oferują odmienne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wznieść pojedynczy obiekt. Zakup wszystkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku byłby zupełnie nierentowny . Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]