Usługi budowlane

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Jeśli chcesz zamówić baseny kąpielowe, koniecznie wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również ogród albo halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Takich elementów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]