Usługi budowlane

Zalety okien drewnianych

Okna drewniane producenci. Uzyskaj więcej informacji na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane przez wieki były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Następnie zostały wyparte przez modele wyprodukowane z plastiku, ale po latach na powrót doceniamy ich atuty. Dobrze zrobione i zadbane okna drewniane mogą bowiem posłużyć znacznie więcej lat niż okna plastikowe, zaś ich kupno pochłonie porównywalną kwotę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich zastosowanie jest konieczne – czasem zwyczajnie nie możemy postawić na któryś z nowszych modeli. Kiedy więc powinniśmy ich użyć? Z czego są robione?

Z jakich materiałów wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wyselekcjonowanych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na odporność na wodę oraz słońce, producenci okien coraz chętniej sięgają po gatunki egzotyczne – meranti, mahoń czy teak. Te ostatnie są nieco droższe, ale powinniśmy zaznaczyć, iż wymagają rzadszych konserwacji i lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla wielu klientów ich zaletą okazuje się także fakt, iż nierzadko prezentują się bardziej interesująco niż modele wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki modeli plastikowych – będą w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawują doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też stosowane do rekonstrukcji zabytkowych obiektów. Wykorzystanie pozostałych surowców będzie bowiem prowadzić do problemów w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się również dotkliwymi mandatami.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]