Ochrona zdrowia Usługi

Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w przypadku uszkodzeń kości, konieczności umieszczenia implantów lub mostów, dużych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju guzów lub narośli. Które techniki bywają zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych ubytków czy chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą nowotworów lub narośli – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych problemów. Warto więc powiedzieć parę słów o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma także atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie przyjaciół.