Witamina C to pierwiastek o rozległym zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest przede wszystkim w okresach zwiększonej zapadalności na choroby wirusowe. Od kilkudziesięciu lat witaminę C wykorzystuje się w dodatkowy sposób – przy bardzo poważnych schorzeniach. Przyjrzyjmy się zatem na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – niezwykle silne stężenie
Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z owoców). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza oddziaływanie witaminy C na usuwanie niebezpiecznych chorób – zapalenia stawów, miażdżycy, a także mnóstwa innych. Naukowcy sprawdzają zwłaszcza oddziaływanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się dowieźć, że zastosowanie alternatywnego leczenia może zapewnić o wiele lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych dawek tego mikroelementu do organizmu. Terapia od 10 gramów pomoże pokonać mnóstwo groźnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – kiedy pierwsze efekty
Sposób aplikowania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, niweluje ryzyko pojawienia się działań niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych metod (np. tabletek). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc efekty mogą być zdumiewające. Żeby ujrzeć ostateczne rezultaty, terapia musi działać około miesiąca, a dawki muszą być systematycznie kontrolowane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu terapii.