Usługi

Dlaczego warto zlecić opróżnianie piwnic?

Wiosna to okres m.in. pomieszczeń gospodarczych, garaży i strychów. Chcesz zadbać o ład w swoim domu? Sprawdź, czemu warto zamówić kompleksowe sprzątanie mieszkań i piwnic.

Sprzątanie mieszkania oraz piwnicy – to nie takie proste!

Oczyszczenie zagraconej piwnicy to duże wyzwanie – trzeba wynieść nie tylko z zapełniającą pomieszczenie niesprawną elektronikę, sprzęty czy zepsute przetwory, ale również zatroszczyć się o wywiezienie odpadki do miejsca utylizacji. Wyrzucenie niebezpiecznych odpadów do zwykłego kosza jest karalne i niebezpieczne dla otoczenia. Obywatele dużych miast jak np. Kraków nie muszą sami doprowadzać do porządku domowych piwnic i strychów – funkcjonują tam firmy oferujące profesjonalne sprzątanie mieszkań oraz piwnic. Usługa jest kierowana do osób, które nie mają czasu lub ochoty na pakowanie i sortowanie odpadów – wolą, żeby czynności te wykonali eksperci. Podmioty oferujące sprzątanie mieszkań poradzą sobie z rozmaitymi typami śmieci – elektrośmieciami (sprzęt komputerowy, RTV i AGD), odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, dywanami, meblami, jak również gruzem i odpadami budowlanymi.

Jak przebiega sprzątanie piwnic oraz mieszkań?

Pracownicy przedsiębiorstw oferujących sprzątanie piwnic i mieszkań dojeżdżają bezpośrednio do klientów i na miejscu rozprawiają się z bałaganem. Podmioty tego typu świadczą kompleksowe usługi porządkowe – udostępniają worki na odpady oraz pojemne kontenery, pomagają załadować do nich odpady, wynieść je z domu bądź mieszkania, a następnie przewieźć do właściwego składowiska. Firmy te dysponują flotą pojazdów przystosowanych do wywozu rozmaitego typu odpadów i są w stanie w kilka godzin uporać się z zagraconymi pomieszczeniami. Cena za usługę zależy najczęściej od zakresu zrealizowanych prac.