Ochrona zdrowia Usługi

Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Najlepszą metodą na pozbycie się braków w uzębieniu są implanty zębów. Zdają egzamin zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich najważniejszymi zaletami są względnie łatwa pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zębowy, a tak naprawdę jego korona, wygląda tak samo jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma wymogu szlifowania przyległych zębów, jest to więc mniej przykre dla pacjenta niż założenie mostu lub pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ten zabieg i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębowe – jak przebiega ich zakładanie?

proces wstawienia implantów zębów rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Równie ważne jest także pozytywne nastawienie i opanowanie nerwów. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. Pozwala to na dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niezmiernie trudny etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i doświadczenia. Precyzja istotna jest także przy wszczepieniu implantu zębowego w kość. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a środki przeciwbólowe

Proces wszczepienia implantu stomatologicznego budzi w niektórych pacjentach przerażenie związane z potencjalnym przenikliwym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu i bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest zupełnie bezpodstawny. Obecnie implantologia dysponuje bardzo skutecznymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo czuli na ból mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które zupełnie wyeliminuje problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.