Usługi

Jak przygotować chrzciny dziecka?

Lokal na chrzciny Kraków - tu sprawdzisz aktualną ofertę.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą wielką rodzinną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, toteż dbają o to, by wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, w szczególności gdy na chrzest zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz znajomych. Niżej znajdziesz parę wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Organizacja chrztu – o czym należy pamiętać?

Kiedyś chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu dziecka, częstokroć wręcz w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w istotne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych malucha, dlatego też jest urządzany przeważnie parę miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na spokojne rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, a także rodziców chrzestnych. Planując z parafią dzień obrzędu trzeba wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach zalecamy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się również zawiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina zazwyczaj stawia na zabawki, natomiast rodzicom większą radość przyniosą użyteczne podarki, jak przykładowo fotelik samochodowy, zestaw ubrań czy wózek dla dziecka.

Lokal na chrzciny czy impreza w domu – co wybrać?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano zazwyczaj w domu rodziców dziecka, w następstwie tego nie wszyscy uczestnicy obrzędu w kościele byli zapraszani na odświętną imprezę. Dziś standardem jest już wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, gdzie można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią bajecznie udekorowane miejsce, ale także współpracują z firmą cateringową, która przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru imprezy oraz która zagwarantuje rzetelną obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, warto wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą szaleć pod gołym niebem, a fotograf lub rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. Znaczący jest też taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu czy zarezerwowanego noclegu.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]