Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Prace w ogrodzie, przebudowa czy też budowa domu, sprzątanie piwnicy albo strychu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to także najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, parkingów, dróg wewnętrznych czy trawników.