Usługi Usługi budowlane

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo odpadów nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które produkowane są w toku wszelkiego typu prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i pojemność

Wybierając kontener, należy skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również zdjęte panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.