Finanse, rachunkowość Usługi

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Potrzebujesz skorzystać z oferty biura rachunkowego Katowice? Koniecznie zajrzyj na brabis.pl.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie umieją prawidłowo pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy profesjonalistom ds. księgowości, zyskamy pewność, iż następstwem potencjalnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Warto również wspomnieć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się jedynie cenami usług – nadzwyczaj niskie koszty usług z reguły zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci uzyskali stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]