Usługi Usługi budowlane

O co zapytać architekta?

Uzyskaj pomoc architekta Kraków

Wzniesienie domu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Powinniśmy zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z porad specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki dadzą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze na pewno projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie nabyć stworzony już dokument, ale by mieć gwarancję, że dom będzie taki jak chcieliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Ze względu na to, iż większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się zajmuje, powinniśmy powiedzieć o tym kilka zdań.

O czym nie zapominać przed rozmową z architektem?

To, czy projekt zaspokoi konkretne oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od przebiegu rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta musimy wiedzieć, czego spodziewamy się po budowanym domu oraz potrafić przekazać mu to. Powinniśmy też zaznajomić się z najważniejszymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się denerwować, ponieważ w razie problemów możemy poprosić go o pomoc.

Jakie projekty stworzy architekt?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. To ten dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na których będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny do zatwierdzenia inwestycji. Treść obu dokumentów określają właściwe ustawy.

Nasze dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]