catering świąteczny katowice
Usługi

Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Koniec grudnia to okres, który spędzamy najczęściej z najbliższymi, jednakże obiady świąteczne odbywają się też w firmach. Często załoga firmy aranżuje je na własną rękę, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe dania, jednak w sporych zakładach pracy ten model działania często nie jest wydajny. By zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych spotkań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, uszka z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Naturalnie na wigilijnym stole musi pojawić się jak najwięcej rodzimych świątecznych smakołyków. To zwłaszcza ryby, jak chrupki filet z pstrąga lub karpia oraz staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z kapustą i grzybami, które na ogół spożywane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, między innymi bez sałatki śledziowej albo śledzia w śmietanie. Powinno się także zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy kutię z miodem, lekki sernik bądź makowiec.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego do ostatniej chwili!

Organizację Wigilii w firmie warto zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz określić datę wydarzenia i dopasować go do planów urlopów zespołu. Pozwala to ściślej oszacować przewidywaną liczbę gości uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie optymalną ilość porcji. Rekomendujemy porozmawiać z pracownikami o menu i razem zdecydować się na te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest także to, aby dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych ma alergię, np. na orzechy, które używane są w wypiekach, bądź są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla takich osób należy zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]