Usługi Usługi budowlane

Okna zabytkowe – niepowtarzalna stolarka

Kup zabytkowe okna

Okna zabytkowe zwykle wyglądają dużo korzystniej niż te wytwarzane współcześnie więc są wielką dekoracją obiektów. Względy estetyczne to rzecz jasna ich nie jedyna dobra strona, zaś na ich wartość w dużym stopniu wpływa również wiek. Podobnie jak inne dobra zabytkowe, także okna powinny być remontowane w myśl przepisów – ich remontu nie możemy wykonywać samemu z wykorzystaniem kupionych w markecie materiałów. Czym więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto może przeprowadzić te prace?

Okna zabytkowe – jak odróżnić

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej zdobień niż współczesne. Rzadko są również uchylane, a to powoduje, że niezbędne stają się lufciki, dzięki którym możemy wentylować lokal. Okna zabytkowe, jak już wspomnieliśmy, wykonane są najczęściej z drewna – surowca, jaki wykazuje mnóstwo dobrych stron, ale potrzebuje częstych remontów, a oprócz tego łatwo go uszkodzić. Dlatego tak ważne są uprawnienia osób konserwujących okna zabytkowe.

Renowacja okien zabytkowych

Okna zabytkowe najczęściej mają budowę skrzynkową, która wymaga dużych umiejętności – ten typ okna cechuje się wszak użyciem wielu, dziś już rzadko widywanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najbardziej doświadczeni specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, jeśli nie mają dokumentów zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w przeciwnym wypadku przyjdzie im zapłacić duże kary.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]