Usługi

Opieka nad grobem

Zamów sprzątanie grobów Kraków na www.pong-malopolska.pl

Oblicze pomników zmarłych krewnych jest wyrazem naszego szacunku. Często jednak nie mamy chwili, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy nagrobki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Szczególne trudności zaczynają się jednak, jeśli naszych najbliższych pochowaliśmy w innej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to na szczęście, że pomniki muszą pozostać zaniedbane – doskonałym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Popularność opieki nad grobami – skąd się wzięła?

Na podobną pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brak wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze firm łatwo spotkać również ludzi w podeszłym wieku, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami często oferują również inne usługi, czyli zakładanie ławek lub pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia napisów.

Ceny opieki nad grobami

Stawki, które należy zapłacić osobom opiekującym się grobami naszych krewnych są bardzo różne. Zależą zwłaszcza od rodzaju usług – kiedy wybieramy tylko pojedyncze sprzątanie, wydamy od 30 do 40 PLN. Gdy jednak zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło grób regularnie, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu czterystu złotych rocznie. Należy też zaznaczyć, że koszty uzależnione są także od rozmiarów nagrobków, zaś najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Nasze dane teleadresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]