Tematyka informatyczna Tematyka witryn internetowych Usługi

Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – wybierz bezpieczeństwo i szybkość

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, bezawaryjny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, współdzielony, VPS, bądź dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się dobra usługa hostingowa?

W przypadku hostingu internetowego nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe zwykle charakteryzują się słabą jakością, a często zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Ważne, żeby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni powinny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.