Ochrona zdrowia Usługi

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie było to niestety trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale także posiadają sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże skrócenie czasu gojenia – chory nie odczuwa żadnych bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien stosować zimne kompresy, zaś od razu po operacji – unikać napojów zawierających alkohol, papierosów i bardzo ciepłych dań. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują obrzęk i ból.

Implanty zębowe – komu zlecić?

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu tak ważne okazuje się to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne informacje.