Usługi

Przebieg badań wysokościowych

Zamów badania wysokościowe Bielsko Biała na www.badaniabielsko.pl.

Wielu z nas działania na wysokości kojarzy przede wszystkim z myciem okien w wysokościowcach czy serwisowaniem kominów. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów są to zaś wszelkie prace przeprowadzane na wysokości wyższej niż jeden metr. W przypadku, gdy działania prowadzone są minimum 3 metry nad ziemią, niezbędne jest natomiast przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym jednak się one opierają? W jakich przychodniach są przeprowadzane? Jakie choroby sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – w której przychodni?

Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie uzyskamy dokumenty kierujące na badania lekarskie. Po ich zakończeniu – jeśli oczywiście wyniki będą odpowiednie – zyskamy orzeczenie pozwalające na podjęcie pracy na wysokościach. Bywa też, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie mamy dużo czasu – w podobnych wypadkach najlepiej postąpimy wybierając się sami do laryngologa, neurologa i okulisty celem wykonania badań, a potem przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jednak najrozsądniej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Na czym polegają badania wysokościowe?

Badania wysokościowe muszą wykryć choroby, które powodują, że praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najistotniejszych tego typu chorób należą przede wszystkim padaczka i zaburzenia równowagi, wady wzroku (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (choć możemy to wyeliminować wykorzystując szkła kontaktowe), jak również niedowidzenie. Lekarz może poza tym odmówić wystawienia orzeczenia, jeżeli mamy zaawansowaną cukrzycę oraz walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy wykonywać co 36 miesięcy, natomiast osoby po 50 roku życia – co roku.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]