Ochrona zdrowia Usługi

Przebieg leczenia kanałowego

Martwica, złamanie zęba, zaawansowana próchnica, zapalenie miazgi czy też konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, że na ogół w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie także największych ubytków bez obawy przed bólem.

Leczenie kanałowe – na czym polega?

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, zatem leczenie kanałowe wymaga zastosowania efektywnego środka znieczulającego. Następnie wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zęba cementem szkło-jonomerowym, materiałem kompozytowym, ceramiką lub metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się zatem wybrać rzetelnego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia dentyście wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie są już konieczne.