Usługi

Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty przekąsek cateringowych!

Przygotowanie nawet sporego przyjęcia nie jest problemem, jeśli mamy wystarczająco wolnego czasu na zamawianie niezbędnych napojów i produktów oraz następnie własnoręczne preparacja z nich apetycznych przekąsek dla gości uroczystości. Co prawda nie każdy ma taką możliwość, lecz nie znaczy to też, iż należy porzucić zamiar celebracji znaczącej rocznicy. W takiej sytuacji rekomendujemy skorzystać z usług tzw.cateringu kanapkowego.

Finger food spożyjesz stojąc widelca

Catering kanapkowy, określany też jako finger food catering, to oferta adresowana głównie do firm, lecz zamawiają ją regularnie także różne instytucje i osoby prywatne planujące prestiżowe bankiety. Polega ona na zaopatrzenie uroczystości w potrawy z gatunku finger food, to znaczy maleńkie przekąski, które można zjeść bez siadania przy stole i nie używając widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga nawet zastosowania talerzyka – to dosłownie danie na “jeden kęs”. Finger food to przeważnie koreczki, tartoletki warzywne i owocowe czy też kanapki. Ten wariant cateringu rewelacyjnie sprawdza się na uroczystościach, podczas których organizatorom zależy na szerokiej interakcji zaproszonych gości. Umożliwia on prowadzenie luźnych rozmów i jednocześnie nie ogranicza kontaktu wyłącznie do gości siedzących przy wspólnym stoliku.

Zalety cateringu kanapkowego?

Zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni docenią plusy, jakie niesie zamówienie przygotowania cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie. Przede wszystkim dzięki niemu rozwiązuje się problem związany z rozmieszczeniem stołów oraz stresu z planowaniem usadzenia uczestników uroczystości. Ciepłe i schłodzone napoje oraz przekąski ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Ułatwia to organizację eventów zwłaszcza w niedużych wnętrzach, gdzie rozstawienie wystarczającej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering finger food od razu sprawia też, iż bankiet ma mniej formalny, luźniejszy klimat. Należy zaznaczyć, że menu z poręcznych przekąsek jest w większości wypadków tańsze aniżeli wyrafinowane obiady, a przy tym daje większą możliwość dopasowania ich do wyborów żywieniowych gości eventu. Co istotne, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to nierzadko stanowiło główną komplikację przy planowaniu spotkań firmowych.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]