Tematyka informatyczna Tematyka witryn internetowych Usługi

Przeniesienie domeny – dlaczego warto?

Domena to niepowtarzalna nazwa, która pozwala na rozpoznanie strony www, a następnie odszukanie jej w sieci. Jeśli prowadzi się firmę, to obecnie – w okresie wszechobecnego dostępu do zasobów Internetu – założenie własnej strony, na której będziemy polecać nasze produkty albo usługi, jest warunkiem sukcesu. Firma hostingowa, z której usług teraz korzystasz Cię rozczarowała? Może warto rozważyć możliwość transferu domeny.

Przeniesienie domeny – kiedy warto?

Firmy hostingowe nieustannie modyfikują swoje usługi, aby dawać użytkownikom coraz skuteczniejsze rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ale także wygodnie administrować domeną. Wybrałeś rejestrację domeny za kilka złotych? Twój abonament wkrótce się kończy, a przedłużenie domeny ni stąd ni zowąd jest kosztowne? W takiej sytuacji opłaca się przeprowadzić przeniesienie domeny. Wybór innego operatora dla domeny pozwoli także na łatwiejsze nią zarządzanie on-line za pośrednictwem nieskomplikowanego panelu, jaki między innymi dostępny jest dla klientów hostingu w Kru.pl. Przeniesienie domeny może również mieć duże znaczenie w kontekście ochrony danych osobowych – akredytowani operatorzy funkcjonują zgodnie z normami RODO. Plusem użytkowania hostingu w Kru.pl jest także opcja wnoszenia opłat w kryptowalutach, uproszczony proces cesji domen i całodobowa możliwość wygenerowania kodów AuthInfo – serii znaków potrzebnych do przeniesienia domeny do innego rejestratora.

Migracja domeny krok po kroku

Przeniesienie domeny jest bardzo prosta i wymaga tylko zrealizowania kilku kroków. Do transferu domeny o rozszerzeniu .pl powinno się rozpocząć od pobrania kodu AuthInfo u bieżącego rejestratora oraz uzupełnienia formularza na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się nazwę domeny oraz kod. Przeniesienie domeny .pl może być zapoczątkowana najwcześniej po trzech tygodniach od jej odnowienia albo rejestracji. Po zatwierdzeniu kosztów przeniesienia domeny, jak również po potwierdzeniu zamówienia, inicjuje się procedura transferu. Witryna zazwyczaj jest widoczna on-line do 24 godzin od zaksięgowania opłaty za migrację.