Technologie Usługi

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Więcej informacji o drukarka 3D usługi uzyskasz tu.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLA, SLS, PolyJet, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz bardzo wąskich elementów.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również opcja zastosowania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda druku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz dokładność kształtu.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]