Promocja i reklama Usługi

Skuteczne budowanie wizerunku marki – produkcja filmów dla biznesu

Znane porzekadło mówi, iż jeden obraz często więcej niż tysiąc słów. Sprawdza się ono również w reklamie, która od lat wykorzystuje wizualne środki przekazu. Zaczynano od zdjęć, aczkolwiek razem z postępem techniki i popularyzacją kinematografii, a potem internetu i telewizji, powoli zaczęły wypierać je filmy. Współcześnie spoty są jednym z trzonów lokalnych i ogólnoświatowych kampanii – zarówno jeśli idzie o akcje społeczne, reklamę nowego produktu czy też kształtowanie wizerunki marki. Tak obszerne wykorzystanie filmów promocyjnych jest możliwe głównie dzięki różnorodności ich odmian, między którymi bez trudności można znaleźć tę, która do planowanej strategii reklamowej będzie pasować najlepiej.

Produkcja filmów – jak reklamują się firmy i podmioty publiczne?

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem produkcji filmowych, które mogą okazać się przydatne przy promowaniu firmy są spoty reklamowe. Bardzo dobrze znamy je z telewizji, jednakże ostatnio głównym kanałem ich prezentowania jest także internet – często napotykamy je w YouTube lub na portalach informacyjnych, na domiar tego popularną praktyką jest emitowanie ich w tramwajach i autobusach. Wypada wspomnieć także o firmach korporacyjnych, które są ważną częścią planu tworzenia korzystnego wizerunku firmy w oczach przyszłych pracowników i partnerów. Ważnym gatunkiem są oprócz tego filmy promocyjne. Ich przygotowanie zamawiają nie tylko przedsiębiorstwa, ale również różne instytucje – między innymi te zajmujące się promowaniem regionów bądź miast, organizacji pożytku publicznego i fundacji. To środek nadający się wspaniale do zaprezentowania zaawansowania wszelakiego rodzaju inwestycji (np. budowy autostrad czy biurowców), uroków danego miejsca albo informacji o działaniach charytatywnych. Analogiczną kategorią są filmy eventowe, będące rodzajem podsumowania rozmaitych imprez branżowych.

Filmy promocyjne – u kogo zamówić ich realizację?

Aby reklama oparta o filmy promocyjne dała oczekiwane skutki, muszą one charakteryzować się najwyższą jakością. Tym samym produkcję filmów należy powierzyć wypróbowanej, profesjonalnej ekipie. Rangę usług oferowanych przez dane studio przybliży nam jego portfolio. Nie bez znaczenia jest również to, z jakiego oprzyrządowania ono korzysta. Idzie m.in. o drony umożliwiające sfilmowanie efektownych ujęć z powietrza, praktycznie niezastąpionych we współczesnych filmach promocyjnych oraz korporacyjnych.