Ochrona zdrowia Usługi

Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębowe to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się wysoką trwałością. Jego największą zaletą jest również fakt, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.