Bezpieczeństwo i ochrona Tematyka witryn internetowych Usługi

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Nie radzisz sobie z wirusem na stronie internetowej? Skieruj się tutaj.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, że liczbę witryn i sklepówinternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Obrazy zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? A może ze strony wysyłany jest spam? To raptem parę z popularnych objawów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach konieczne jest ekspresowa reakcja, żeby usunąć powód infekcji i przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerów należy powierzyć ekspertom od tego typu działań.

Czyszczenie malware WordPress – pełny przegląd plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek jest bardzo istotne, ponieważ eliminacja wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, iż taki kazus nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]