Robienie zakupów Usługi

Wyroby ze stali kwasoodpornej – zastosowanie

Stal nierdzewna ma mnóstwo wartościowych właściwości sprawiających, że znajduje rozległe zastosowania. Jej najmocniejsza strona to z całą pewnością niepodatność na korozję, która nie tylko zapewnia solidność wytworzonych z niej elementów, ale również pozwala na ich kontakt z wodą i zawilgotniałymi materiałami. Poza tym stop ten jest obojętny chemicznie, co znaczy, iż nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a listę jego plusów dopełnia nieporowata powierzchnia, która uniemożliwia rozwój mikroorganizmów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży kosmetycznej i chemicznej

Stabilność chemiczna oraz bezpieczeństwo mikrobiologiczne sprawiają, że stal nierdzewna to znakomity materiał dla branży spożywczej. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często używane przez fabryki przetwórstwa, które używają ich w procesie produkcji, a później przechowywania artykułów spożywczych. W piekarniach i warzelniach piwa wyroby ze stali nierdzewnej stosuje się w jako zbiorniki fermentacyjne. Stop ten jest także używany na co dzień w branży kosmetycznej i przez firmy działające w sektorze pozyskiwania i dystrybucji rozpuszczalników, paliw i innych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – meble i balustrady

Wytrzymałość na niesprzyjające czynniki pogodowe (kwaśne deszcze, wysokie i niskie temperatury oraz wilgotność) sprawia, że wyroby ze stali nierdzewnej wspaniale nadają się użytku w warunkach zewnętrznych (przykładowo jako balustrady balkonowe) oraz na pływalniach (mowa o drabinkach i poręczach). Ze względu na atrakcyjną estetykę, jednakowo dobrze sprawdzają się również wewnątrz budynków – m.in. na klatkach schodowych. Ponadto sterylność stali nierdzewnej daje możliwość wykorzystania jej w gabinetach medycznych oraz lecznicach.