Usługi

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Nieszczelne okna plastikowe - uzupełnij swoją wiedzę!

Na komfort lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed zimnem i wilgocią, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]