Ciekawostki i porady Usługi

Zatrzymaj najpiękniejsze chwile – sesja ciążowa

Ciąża to szczególny czas w życiu nie tylko przyszłej mamy, jak i jej mężczyzny. Oczekiwanie na przyjście na świat maluszka wywołuje szereg uczuć, jak przykładowo radość oraz duma. Ten wyjątkowy czas bezsprzecznie powinno się zachować na dłużej. Doskonale nadaje się do tego celu seria zdjęć, która nazywana jest sesją ciążową. Na tego rodzaju sesje decyduje się w ostatnich latach wiele par oczekujących przyjścia na świat potomka. Obecnie zamówić je możemy nie tylko w wielkich aglomeracjach, jak Kraków i Katowice, ale też w niewielkich miejscowościach.

Sesja ciążowa – na czym polega ta usługa?

Usługa foto polegająca na zrobieniu kilkunastu fotografii kobiety, która właśnie spodziewa się potomstwa – tak w skrócie da się opisać sens sesji ciążowej. Warto natomiast wiedzieć, że na tych zdjęciach może być obecna nie tylko przyszła matka, ale także przyszły ojciec, jak również ich starsze potomstwo, jeśli takowe już mają. Fotograf dołoży wszelkich starań, aby na ujęciach widać było cały wachlarz uczuć towarzyszący małżeństwu oczekującemu na pojawienie się na świecie potomstwa.

Sesja ciążowa – gdzie może się odbyć?

Rodzice mają duży wpływ na dobór miejsca przeprowadzenia sesji zdjęciowej. Sesja ciążowa na ogół odbywa się w mieszkaniu ciężarnej kobiety. Zdjęcia można jednak wykonać też w zakładzie fotograficznym, a nawet na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, które miejsce zostało wybrane fotograf dołoży wszelkich starań, aby kobieta poczuła się swobodnie i komfortowo. Tylko wtedy można otrzymać naprawdę udane fotografie, na których znajdzie się promieniejąca radością przyszła mama z dumnym partnerem. Niezaprzeczalnie sesja ciążowa jest genialnym pomysłem, ponieważ stanowi pamiątkę dla mamy i taty, a za kilkanaście lat będzie również rewelacyjnym prezentem dla dziecka. Obecnie wiele przyszłych rodziców decyduje się na przygotowanie albumu dokumentującego pierwsze lata życia malucha. Fotografie z profesjonalnie wykonanej sesji ciążowej są doskonałym wstępem do takiego albumu.