Usługi

Znaczenie psychologicznych badań wysokościowych

Dowiedz się, jak zamówić badania wysokościowe Bielsko Biała

Psycholog to osoba, o której mnóstwo osób nie ma za dobrego zdania. Wielu z nas sądzi, że zajmuje się jedynie zgłębianiem relacji swoich pacjentów z otoczeniem. Okazuje się jednak, że wiedza psychologa stanowi nieocenioną pomoc przy ocenianiu zdolności do wykonywania pewnych zawodów. I tak, badania psychologiczne wykonywane są między innymi w stosunku do osób chcących pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: co się na nie składa?

Badania wysokościowe tak naprawdę niewiele różnią się od tych, jakie przechodzą osoby zamierzające pracować jako kierowcy zawodowi. Podstawę stanowią testy inteligencji, osobowościowe, temperamentalne. Ich znaczącym uzupełnieniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić na przykład zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy dana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się podczas pracy. Do wykonywania tych testów psycholog wykorzystuje takie urządzenia, jak wirometr, stereometr oraz aparat krzyżowy. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe psychologiczne w każdym wypadku obejmują też wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana musi być z psychologiem naprawdę szczera. Przekazywanie fałszywych informacji nikomu nie pomoże.

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Upoważnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe z psychologii transportu. Posiadają oni zarówno wiedzę, jak i umiejętności do wykonywania tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o obowiązku ich używania zadecydował okulista.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]